Щодо дотримання законодавства з охорони праці
Правові норми з охорони праці охоплюють:
- загальні положення і вимоги, що регламентують умови праці на підприємствах, установах, організаціях;
- спеціальні пільгові норми з охорони праці деяких угруповань робітників і службовців, жінок, підлітків, працюючих інвалідів;
- організацію охорони праці на підприємствах, правила з техніки безпеки та виробничої санітарії;
- норми, за якими встановлюють нагляд за дотриманням законодавства з охорони праці та відповідальність за його порушення. Законодавство з охорони праці складається з Закону України "Про охорону праці" (постанова Верховної Ради України від 14.10.92 p. № 2695-ХІІ), Кодексу законів про працю України та інших нормативних актів. Якщо міжнародними договорами або угодами, в яких бере участь Україна, встановлені вищі вимоги до охорони праці, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору або угоди. За сферою застосування нормативні акти з охорони праці поділяються на єдині галузеві та міжгалузеві. Разом з тим існує система стандартів безпеки праці, до якої входять стандарти державні, галузеві, підприємств. Єдині законодавчі акти вміщують вимоги з охорони праці стосовно працівників підприємств, установ, організацій, незалежно від того, до якої галузі господарства вони відносяться. Основою законодавства про працю та П охорону є Конституція України, яка гарантує право громадян на охорону праці. Закон України "Про охорону праці" та Кодекс законів про працю регламентують основні положення єдиного законодавства з охорони праці: режим праці та відпочинку, робочий час, гарантії прав громадян на охорону праці, стимулювання охорони праці, державний нагляд і громадський контроль за охороною праці на виробництві, порядок вирішення трудових суперечок, пільгові норми для працюючих жінок, інвалідів, підлітків та ін. Раціональний режим праці та відпочинку - фізіологічно обґрунтоване чергування часу роботи та відпочинку впродовж зміни, тижня, місяця, року, яке забезпечує високу й стійку працездатність людини. Робочий час-установлений законом (або на його основі) час, упродовж якого трудівник відповідно до внутрішнього трудового розпорядку (розкладу, графіка або особистої вказівки адміністрації) повинен виконувати свої трудові обов'язки або іншу доручену йому роботу.
Законом України "Про охорону праці" визначені певні пільги жінкам, неповнолітнім, працюючим інвалідам. Забороняється застосовувати працю жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, а також на роботах, пов'язаних з підніманням, переміщенням вантажу, речей, маса яких перевищує встановлені граничні норми. Праця вагітних жінок і жінок, які мають неповнолітніх дітей, регулюється чинним законодавством. Забороняється застосовувати працю неповнолітніх, тобто осіб віком до 18 років, на важких роботах, підземних, із шкідливими умовами, а також у вихідні, надурочний і нічний час. Виключенням може бути специфіка працівників сфери туризму. Забороняється також залучати неповнолітніх до робіт, пов'язаних з підніманням і переміщенням вантажу, маса якого перевищує встановлені для них граничні норми. Неповнолітні приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду. Вік, з якого допускається брати на роботу, тривалість робочого часу, відпусток та деякі інші умови праці неповнолітніх визначаються чинним законодавством. Категорії робіт для жінок 1 неповнолітніх затверджуються Міністерством охорони здоров'я України за погодженням з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці.
Охорона праці інвалідів зобов'язує керівника підприємства (далі - власника) у випадках, передбачених законодавством, організовувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій, встановлювати неповний робочий день або неповний робочий тиждень і створювати пільгові умови праці на прохання інвалідів. Залучення інвалідів до надурочних робіт і робіт у нічний час без їхньої згоди не допускається. Керівники підприємств. На яких працюють інваліди, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів щодо безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.
Виходячи із загальних вимог охорони праці, які містяться в єдиних нормативних документах, міністерства та інші галузеві структури управління розробляють конкретні нормативні акти щодо створення нешкідливих і безпечних умов праці з урахуванням галузевої специфіки - правила, Інструкції та інші документи з техніки безпеки, санітарні норми. Такі документи можуть бути спеціальними для однієї галузі (галузеві) або кількох галузей (міжгалузеві).
Галузеві нормативні документи з охорони праці підприємств та установ визначеного міністерства або іншої управлінської структури розробляються і затверджуються за встановленим порядком установами цієї галузі разом або за погодженням із профспілкою. Зокрема, у сфері туризму застосовуються правила з техніки безпеки та виробничої санітарії стосовно категорій підприємств, наприклад, "Правила техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах роздрібної торгівлі", "Правила техніки безпеки і виробничої санітарії на підприємствах громадського харчування" та ін.
Міжгалузеві законодавчі акти регламентують умови праці робіт, виробництв або типів обладнання, які є в різних галузях, наприклад, "Правила монтажу і безпечної експлуатації ліфтів", "Правила безпеки при виконанні розвантажувальних робіт" та ін. Щоб забезпечити безпеку 1 нешкідливість умов праці конкретних робочих місць або виробничих процесів, застосовуються спеціальні інструкції, які поділяються на типові для галузі та для працюючих на даному підприємстві. Вони можуть розроблятися як для робітників окремих професій, наприклад, адміністратору готелі, екскурсовод, менеджер, кухар, комірник тощо, такі для окремих робіт: монтажні, ремонтні, налагоджувальні, експлуатаційні тощо.
Затверджені в установленому порядку інструкції для працівників реєструються службою охорони праці підприємства у відповідному журналі та видаються керівникам підрозділів під розписку. Кожний керівник підрозділу підприємства повинен мати комплект діючих інструкцій для працівників усіх професій і видів робіт на даній дільниці.
Якщо треба підвищити рівень безпеки та покращити умови праці, міністерство або інший центральний керівний орган видає спеціальні накази або циркулярні листи, в яких передбачаються відповідні заходи. Якщо в правилах та інструкціях з техніки безпеки та виробничої санітарії відсутні вимоги, яких необхідно дотримуватись для забезпечення безпеки і нешкідливості, власник (адміністрація) підприємства за погодженням з профспілковим комітетом вживає необхідні заходи для запобігання травматизму.
Поряд із наведеними законодавчими документами має місце система стандартів безпеки праці (ССБП) - комплекс взаємопов'язаних стандартів, які містять вимоги, норми, правила, спрямовані на забезпечення безпеки праці. Вони не відміняють дію норм, правил, затверджених відповідними органами державного нагляду.
Новини на цю ж тему
Оголошення щодо робочої зустрічі з представниками ТОВ "Сивашенергопром" та POWERCHINA Syvash Wind Power Project in Ukraine"

Увага! Оголошення щодо загальних зборів в с. Строганівка!

Оголошення! Щодо проведення тематичної дискотеки 29 червня 2019 року!

Щодо проведення вебінару стосовно механізмів та умов участі суб’єктів аграрної сфери у державних програмах підтримки сільгосптоваровиробників у 2019 році.

Увага! 16.06.2019 року відбудеться Спартакіада!

Відбудеться ХІ Міжнародна агропромислова виставка та форум з підтримки фермерства «АГРОПОРТ Південь Херсон – 2019»

Оголошення! В КП "Струмок" потрібен директор!

Увага! Триває Програма "Власний дім"! Розширився перелік напрямків, на які надається пільговий кредит!

Увага! Щодо проведення опитування громадської думки в ОТГ для цілей Програми DOBRE

Запрошення на триденний табір молодіжних інновацій для сприяння доброчесності та інклюзивності U-Inn 2.0:RELOAD «Перезапуск місцевої демократії»!

Про навчання осіб за зпеціальністю Соціальний працівник в Чаплинському ПАЛ

Інформація про актуальність підготовки і сферу працевлаштування випускників спеціальностей 015 «Професійна освіта» та 011 «Освітні педагогічні науки»

Щодо змін у чинному законодавстві з питань надання пільг і житлових субсидій

Увага! Щодо участі в ХІІІ фестивалі народної творчості "Купальська ніч"!

Про фітосанітарний стан посівів сільськогосподарських культур в сільгосппідприємствах Чаплинського району станом на 31 травня 2019 року

Заходи до Міжнародного Дня захисту дітей в Присиваській ОТГ!

Щодо змін у чинному законодавстві з питань надання пільг і житлових субсидій.

ЗМІНЕНО РАХУНКИ ЗІ СПЛАТИ ЄСВ

Увага! Про прикордонний режим!

Власники "зелених" садиб Присиваської ОТГ гостинно запрошують!

Щодо проведення II Загальноукраїнського щорічного конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards 2019.

УВАГА! Щодо запровадження надання пільг з оплати житлово- комунальних послуг у грошовій формі.

Увага! Оголошення щодо збору голосів за проекти Бюджету участі в Присиваській ОТГ!

Соціальна програма матеріальної допомоги українським студентам - EducationUA 2019.

Громадське здоров'я в Україні

Роз'яснення законодавчих змін у сфері житлово-комунальних послуг господарства України у зв'язку з введенням в дію Закону України №2189 з питань ЖКГ
Щодо проведення розрахунку невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг підприємствами тепло-, водопостачання і водовідведення!

Увага! Змінені суми платежів при оформленні ID-картки та закордонного паспорту!

Оголошення! Щодо захисту бджіл від хімічних обробок посівів!

Про запобігання низових пожеж!

Увага! Оголошення!

Увага! Про відключення води!

ЧАПЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ЗАПРОШУЄ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ
Заходи в Присиваській ОТГ до Дня Перемоги!

Відбулись громадські слухання в с.Павлівка.

Увага! Про захист бджіл від отруєння пестицидами!

Увага! Графік подачі води в с. Григорівка!

Оголошення!
ОГОЛОШЕННЯ! Напередодні та під час відзначення в Україні Пасхальних свят та Дня праці (1 травня)!

Увага! Оголошення! Щодо хімічної обробки посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень!

Оголошення!

УВАГА! ЧАПЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ІНФОРМУЄ!

Триває прийом заявок в рамках проекту "Бюджет участі 2019"!

Оголошення! Щодо проведення передсвяткового ярмарку в м.Херсоні!

Оголошення! Щодо навчання за напрямом підготовки "Право"

Актуальна інформація з питань податкового законодавства

КП "Струмок" інформує щодо оплати за послугу водопостачання

Збройні Сили України запрошують на військову службу за контрактом

Опитування в Присиваській ОТГ

До уваги жителів с. Григорівка та с. Павлівка!

Перерахунок пенсій з 01.03.2019 в питаннях-відповідях.

ЩЕ РАЗ ПРО ПРАВО НА ОДНОРАЗОВУ ДОПЛАТУ ДО ПЕНСІЙ З 01 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ.

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості до Детального плану території частини існуючого кварталу забудови с.Павлівка.
Увага! Шановні мешканці с. Строганівка!

Григорівська сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів!

Увага! Оголошення щодо податків на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування!

КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ 2019 РОКУ продовжується!!!
Новий електронний сервіс Державної міграційної служби - "Чат-бот"

СЕЗОННА ЗАЙНЯТІСТЬ

Щодо призову громадян на військову службу
ПРАВО НА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ З 01 СІЧНЯ 2019 РОКУ В ПРИКЛАДАХ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕЛО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01.01.2019 РОКУ ВІЙСЬКОВИМ ПЕНСІОНЕРАМ
Андрій Гордєєв: «У 2019 році заплановано розширення мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Херсонщині»

Зустріч з молоддю Присиваської громади в рамках навчання "Молодіжний працівник ОТГ"

Увага! Розпочався етап подання суб'єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб щорічних електронних декларацій за 2018 рік!
Про Програму перевезення окремих пільгових категорій громадян Присиваської ОТГ
ОГОЛОШЕННЯ! Перенесено дату прийому експертом кредитної програми "Власний дім"
